20 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

15 Temmuz Şehidi Ramazan Sarıkaya’nın Adı Eğitim Merkezine Verildi

FETHULLAHÇI Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaralanan ve daha sonra şehit olan 52 yaşındaki Ramazan Sarıkaya’nın adı Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi’ne verildi.

Malatya TOKİ 568 Konutları yanındaki eğitim merkezine adı verilen Ramazan Sarıkaya, hain darbe girişiminde 241’nci Şehit olmuştu. Günübirlik işlerde çalışan Ramazan Sarıkaya,  FETÖ’nün darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasını savunmak için Saraçhane’ye gitti ve darbeciler tarafından iki kurşunla ağır yaralandı.  Ramazan Sarıkaya, çoklu organ yetmezliği sebebiyle İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürerken 39 gün sonra şehit oldu. Sarıkaya, Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği’nde defnedilmişti.

Evli ve 4 çocuk babası, aslen Malatyalı olan Ramazan Sarıkaya, İstanbul’da bulunan Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın (AKDAV) gönüllüsü idi.

BÜYÜKŞEHİR, ŞEHİTLERİN ADINI YAŞATIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi daha önce, 15 Temmuz’da Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı kahramanca savunarak darbeci hain elebaşını alnından vurması sonrası şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismini 2. Ordu Komutanlığı karşısında bulunan konferans salonuna, Malatyalı 15 yaşındaki şehit Engin Tilbaç’ın isimi ise Toki-2 de bulunan semt konağına vermişti.

– Malatya

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü