20 Subat 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

16 Bilgi Evinde Bilgi Yarışması heyecanı

Bilgi Evleri arasında düzenlenen Bilgi Yarışması’nda bilgilerini yarıştıran öğrenciler arasında dereceye girenler kupa ve madalyalarına kavuştu.

Bağcılar Belediyesi’nin hizmete sunduğu 16 Bilgi Evi’nde değişik branşlarda eğitim gören öğrenciler, Bilgi Yarışması’nda büyük heyecan yaşadı. 

Toplam 288 öğrencinin katıldığı yarışma, Türkçe, İngilizce, Matematik, Fen ve Sosyal Bilimler ile Genel Kültür dalında düzenlendi. 3. ve 8. sınıflar arasındaki yarışmalarda 288 öğrenciden 108’i finale kalmayı başardı. Yarışlar sonunda 5 Bilgi Evi’nden toplam 45 öğrenci kendi kategorilerinde dereceye girerek kupa almaya hak kazandı. 

KUPA VE MADALYALARINA KAVUŞTULAR

Bilgi Yarışması’nda 3. sınıflarda 1’inciliği Şehit Abdullah Tayyip Olçok, 2’inciliği Yavuz Selim ve 3’üncülüğü ise Demirkapı Bilgi Evi elde etti. 4. sınıflarda ise 1’inci Yüzyıl, 2’inci Şehit Abdullah Tayyip Olçok ve 3’üncü de Fevzi Çakmak Bilgi Evi oldu.

5. sınıflarda da 1’inci Ertuğrul Gazi, 2’inci Kazımkarabekir ve 3’üncü de Göztepe Bilgi Evi oldu. 6. Sınıflarda 1’inci Yeşilbağ 2’inci Yenigün ve 3’üncü de Koca Yusuf Bilgi Evi oldu.

7. Sınıflardaki yarışmada ise 1’inci Yeşilbağ, 2’inci Yenigün ve 3’üncü de Ertuğrul Gazi Bilgi Evi olurken, 8. Sınıflar arasında ise ilk 3’ü Fatih Bilgi Evi, Şehit Abdullah Tayyip Olçok Bilgi Evi ve Hasan Nail Canat Bilgi Evi paylaştı. Öğrenciler kupa ve madalyalarını Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk’ün elinden aldı.

 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü