16 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

5 yaşındaki ressamdan kişisel resim sergisi

5 yaşındaki ressam Sibel Melek Arat’tın ‘Çocukluğumun Resimleri’ adlı resim sergisi sanatseverlere açılıyor.

5 yaşındaki ana sınıfı öğrencisi Sibel Melek Arat’ın “Çocukluğumun Resimleri” adını verdiği kişisel resim sergisi 4 Nisan 2014-Cumartesi günü Yeşilköy Sahilde bulunan Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi’nde açılacak.

Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü Atölyesi’nde çalışmalarını sürdüren Sibel Melek’in emekleyerek odanın bir duvarını karalamasıyla başlayan sanat yolculuğu daha sonra küçük defterler ve daha daha büyük defterlere ve bir gecede biten sayfalara kadar hiç bitmeyecek tatlı bir maceraya dönüştü.

3.5 yaşında sevdiği bir kitap karakterinin resim yarışmasını gördüğünde “bu yarışmaya bende girmek istiyorum” dedi ve ilk başarısını burada gösterdi.

Daha çok hayvan figürleri çizmeyi seven Sibel Melek’in her resminin bir hikayesi ya da verilmek istenen bir anlamı vardır.

Sibel Melek Arat 2012 yılında Minika Çocuk Hayalindeki Gezegeni Çiz ve 2014 yılında da HK Sanat Galerisi “Mart Kedileri” Heykel ve Karma Sergisine katıldı, 2012’de Fransa Küçük Prens “Hayalimdeki Gezegeni Çiz” yarışmasında 3. ,2013 İstanbul “Sağlıklı Dişler Sağlıklı Gülüşler” ana sınıfı kategorisinde 2. ve 2014 America Peace Pals İnternational Art Exhibition “Barış” konulu yarışmalarda 3. oldu.

Sergi, 4 Nisan-11 Nisan 2014 tarihleri arasında 09.00-21.00 saatleri arasında gezilebilecek.

YER: Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi(Yeşilköy Balıkçılar Barınağı Karşısı)TARİH: 4-11 Nisan 2014 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü