20 Kasim 2017 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

ABD'den İran'ın füze denemesi hakkında açıklama!

Konuyla ilgili açıklama yapan Pentagon yetkilisi, İran’ın pazar günü orta ölçekli balistik füze denemesi gerçekleştirdiğini teyit ettiklerini söyledi.

ATMOSFERE GERİ DÖNEMEDEN İNFİLAK ETTİ

Yetkili, Denemenin yeri konusunda bir şey diyemeyeceğim ancak füze fırlatıldıktan sonra atmosfere geri girmeden infilak ettiği için denemenin başarısız olduğunu söyleyebilirim. dedi.

BEYAZ SARAY FARKINDAYIZ DEMİŞTİ

Gün içinde Beyaz Saray, İran’ın balistik füze denemesini teyit ederken, Pentagon ise temkinli yaklaşmayı tercih etmişti.

Günlük basın brifinginde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, İran’ın bu füzeyi fırlattığının farkındayız, tam detaylarına bakıyoruz. ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan, Pentagon Sözcüsü Deniz Albay Jeff Davis, Tahran’ın balistik füze denemesi yaptığına ilişkin haberleri gördüğünü ancak bu iddiaları şimdilik teyit edemeyeceğini belirtmişti.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, deneme, Tahran’ın 180 kilometre doğusundaki Semnan sahasında gerçekleştirildi. Horamşahr adlı orta menzilli balistik füze, infilak etmeden önce 965 kilometre mesafe katetti.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü