19 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

ANKARA’DA OY FARKI 3 BİNE DÜŞTÜ

Seçimin en merak edilen yarışlarından biri olan Ankara’da CHP adayı Mansur Yavaş kazandığını açıkladı. Ondan kısa süre sonra basının karşısına geçen Melih Gökçek de kendisinin kazandığını ilan etti.

Başkent Ankara ‘da kıran kırana süren seçim yarışında ilk açılan sandıklarda hem AK Parti adayı ve Belediye Başkanı Melih Gökçek hem de CHP adayı Mansur Yavaş birbirine yakın oylar aldı.

Uzunca süre başa baş giden yarış devam ederken, CHP adayı Mansur Yavaş bir açıklama yaparak, yüzde 50’ye yakın oy aldıklarını ve seçimi kazandıklarını söyledi. Yavaş, Anadolu Ajansı’nın seçim sonuçlarını çarpıttığını iddia ederek Çankaya’da sadece üç sandığın açıldığını ve Çankaya sonuçlarının gelmesiyle tablonun değişeceğini söyledi.

Basın açıklamasının ardından Mansur Yavaş’a ait olan twitter hesabından da şunlar yazıldı: “Ankara’da %50’ye yakın oy aldık. %51 demiştik, seçim sonucunda bunu da göreceğiz inşallah.Sandık başındaki tüm arkadaşlarımıza, müşahitlere sandıkların YSK’ya teslimine kadar eşlik etmelerini söylüyorum…Ankara huzur bulacak.”Mansur Yavaş’tan bir süre sonra AK Parti adayı Melih Gökçek de kameraların karşısına geçti ve “Biz kazandık, CHP mahcup olacak” dedi. Gökçek, CHP adayı Mansur Yavaş’ı da eleştirerek, “Tabi bu manipülasyonun uzantısı olarak Ankara CHP adayını da kullanıyorlar. Basın toplantısına çıktı, biz bu seçimi aldık. Hadi canım sende” diye konuştu.

YAVAŞ’TAN FARK DÜŞÜYOR AÇIKLAMASICHP adayı Mansur Yavaş saat 00.50 gibi Twitter’dan uyarı yaptı. Yavaş şunları yazdı: “Halen açılmayan 2.800 sandık var. Fark 50.000’e düştü. Tüm partililerin ve seçmenlerin dikkatli olması lazım. Çankaya’da Melih Gökçek taraftarlarının olay çıkarıp bu 2.800 sandığın iradesinin yansımaması için hazırlık yaptıkları anlaşılmaktadır. Seyranbağları’ndaki ilçe seçim kuruluna Osman Gökçek ve adamlarının baskın yaptı bilgisini aldık.”

Mansur Yavaş, gece saat 02:45 itibarıyla Gökçek ile Yavaş arasındaki oy farkı 3 binin de altına düştü.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü