23 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

AÖF sınav sonucu öğrenme ekranı ve sorgulama sayfası

14 Ocak ve 15 Ocak tarihlerinde düzenlenen AÖF sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Milyonlarca öğrencinin girdiği Açıköğretim (AÖF) sınav sonuçları bu hafta içinde açıklanması bekleniyor. 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı güz döneminde düzenlenen AÖF sınav sonuçları aşağıdaki adımları uygulayarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz

AÖF SINAV SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLAYIZ (Sınav sonuçları henüz açıklanmadı)

AÖF final sınav sonuçlarını öğrenmek için öncelikle https://login.anadolu.edu.tr/ ekranlarından TC Kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapmalısınız. Ardından Not görüntüleme bölümüne tıklayarak AÖF sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAV TAKVİMİ

Bahar döneminde vizeler 15 Nisan 2017 – 16 Nisan 2017 (Cumartesi-Pazar) finnaller de 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 2016 2017 eğitim ve öğretim yılının sınavları bittikten sonra tek ders sınavı 15 Temmuz 2016 Cumartesi günü yapılacak.

AÖF SINAVLARINDA ARTIK 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRECEK Mİ?

Anadolu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan tarafından yapılan açıklamaya göre 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı dönemi içinde artık 4 yanlış 1 doğruyu götürecek. Yani her yanlış cevap 0.25 doğru cevabı eksiltmiş olacak.

Gündoğan yaptığı açıklamada “YÖK Ölçme değerlendirme ile ilgili bir standart oluşturmak istiyor. YÖK ün belirlemiş olduğu usul ve esaslara göre bu yıldan itibaren Açıköğretim fakültesi (AÖF) yanlış cevapların doğru cevapları götürme uygulamasını yapacağız. Bu değişiklik sadece bizde değil, ülkemizde eğitim sunan tüm Açıköğretim fakülteleri tarafından uygulanacaktır “ dedi.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü