12 Aralik 2017 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

AYM'ye neden gitmediklerini açıkladı

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin alışılmışın dışında hareket ederek, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçişi esas alan anayasa değişikliği teklifinin iptali talebiyle Anayasa Mahkemesi’ne başvurmamasını Atatürk’e bağladı.  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. DoubleTree by Hilton Hotel’de düzenlenen toplantıda gençlere seslenen Kılıçdaroğlu’nun gündeminde anayasa değişikliği referandumu vardı. 

ANAYASA MAHKEMESİNE NİÇİN GİTMEDİK

Anayasa Mahkemesine neden gitmediklerini anlatan Kılıçdaroğlu,  Niçin biz anayasa mahkemesine gitmedik. Mustafa Kemal Atatürk’ün Amasya Tamimi nedeniyle biz Anayasa mahkemesine gitmedik. Ne diyor Mustafa Kemal Atatürk, ‘milletin istiklalini milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ diyor. Ben bu milletin sağduyusuna güveniyorum. Bu milletin doğru karar vereceğine inanıyorum. Eğer bu millet milli kurtuluş savaşını vermişse şimdi bunun ikinci önemli adımını atacak. dedi.

BİZ İNSAN MIYIZ?

Sadece bir kişi düşünecek hepimiz ona uyacağız. O zaman bizim aklımıza ne gerek var. O zaman biz insan mıyız, değil miyiz? Benim düşüncem yok mu? Yanlış yapıyorsa ‘arkadaş sen yanlış yapıyorsun’ deme hakkım yok mu? 

367 KORKUSU

CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ne başvurmamasının perde arkasında, mahkemenin red kararı verme ihtimali ve 367 gibi yeni bir krizin olduğu ise bilinen bir gerçek. 

İLİŞKİLİ HABERLER

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü