21 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Bütün gün tok tutuyor!

Gün boyu tok kalmak demek aynı zamanda kilo vermek anlamına geliyor. Kahvaltıda yediğiniz bir takım gıdalara dikkat ederek gün boyu kendinizi tok hissedip hızla kilo verebilirsiniz. 
İşte sizlere tok kalmanızı sağlayarak, kilo vermenize yardımcı olacak 4 kritik öneri…
 
Protein ağırlıklı beslenin
 
Uzmanlar,  protein tüketiminin insanlarda girelin hormonunun salgılanmasını sağladığını belirtiyor. Girelin hormonu, mideniz boş kaldığında salgılanan bir sıvıdır. Bu sıvının salgılanması tok hissetmenizi sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesidir.
 
Dolayısıyla kahvaltıda protein ağırlıklı beslenmek, gün boyu tok kalmanızı sağlayacaktır.Sabahları hamur işleri tüketmek yerine yumurta,  yoğurt ve kuruyemiş gibi gıdalar tüketirseniz protein ihtiyacınızın büyük bir bölümü karşılanacaktır.

Yağdan uzak durmayın
 
Kilo vermek istiyorsanız yağdan uzak durmalısınız varsayımı kesinlikle yanlıştır. Sağlıklı ve kaliteli yağlar, gün boyu sizi tok tutarak daha enerjik olmanızı sağlayacaktır.
 
Kaliteli ve sağlıklı yağlara örnek verecek olursak Avokado, Hindistan cevizi yağı, yemişler, çekirdek, keten tohumu yağı ve badem yağı kahvaltınıza katabileceğiniz bu sağlıklı yağlardan bazılarıdır.

Sebze ağırlıklı beslenin
 
Metobolizmanın çalışmak için can attığı sabah saatlerinde, kendinize sebze dolu bir tabak hazırlayın. Böylelikle lif ağırlıklı beslenerek hem kendizi tok tutacak hemde metobolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaksınız.
 
Tatlı gıdalardan uzak durun
 
Güne şekerli gıdalarla başlamak, kan şekerinin birden yükselip daha sonra hızlı bir şekilde düşmesine neden olacaktır. Bu durum kısa sürede tekrar acıkmanıza ve sürekli bir şeyler yeme isteğinize neden olacaktır.
 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü