21 Kasim 2017 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

CHP seçim bildirgesini açıklıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ATO Cogresium’da ‘Önce Türkiye’ başlıklı seçim bildirgesini birazdan açıklayacak. Kılıçdaroğlu, az önce toplantının gerçekleşeceği salona giriş yaptı. 227 sayfadan oluşan ‘Önce Türkiye’ başlıklı seçim bildirgesi Kasım 2015’te Zor Zamanların Partisi CHP Özgürlük, Hukuk Devleti ve Demokrasi, Üreten, İş İmkanı Sağlayan, Rekabetçi Ekonomi ve Herkesi Kapsayan Büyüme, Dayanışma ve Sosyal Adalet, Yurttaş için Nitelikli Kamu Hizmeti, Doğa ve Kent Hakkı, Yurttaş ve Değer Temelli Dış Politika, Bilgi Toplumuna Doğru, gibi ana başlıklar yer alıyor. Toplantıda CHP’nin 1 Kasım 2015 Milletvekili adaylarının da tanıtımı da yapılacak. Şehit haberleri dolayısıyla salonda müzik çalınmayacağı ve partinin seçim şarkısının daha sonra açıklanacağı öğrenildi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları; 

Gençleri olağan şüpheli konumundan çıkaracağız. Özgürce düşüncelerini açıklayacaklar. Gençlerden beklediğim bir şey var. Siyasete ilgi gösterin. Aktif olarak yer alın. Eğer sizler siyasete girerseniz bugün Türkiye’de yaşananların hiçbiri olmazdı. Barışı, huzuru sizler getirirdiniz. İşsizlik sadece bugünün değil geleceğin de sorunu. İş garantili eğitim yapacağız. Mezun olduğunuz gün işiniz hazır olacak kimseye muhtaç olmayacaksınız. Bizim getireceğimiz düzende meslek lisesine giden her öğrencinin işi hazır olacak.

800 bin taşeron işçisi var. Geçen seçim bildirgesinde de söz vermiştim. Sözümün arkasındayım. Asgari ücretle çalışanların yüzde 80’i genç. Size sözüm asgari ücret CHP iktidarında net bin 500 TL olacak. CHP iktidarında iş buluncaya kadar öğrenci tahsili ertelenecek, faizleri de silinecek. 

Gençler maça gitmek istiyor ama gidemiyor. Pasolig’i kaldıracağım. Herkes istediği gibi maça gidebilecek. 

Üniversite yönetiminde gençlerin söz hakı olacak. YÖK belasını kaldıracağız. Öğrencilerin üniversite yönetiminde söz hakkı olacak. Eğitimi parasız yapacağız. Gençler için düşündüğümüz her şey ülkenin geleceği için alınmış bir karardır. 

Biri size inanç üzerinden siyaset yaparsa bilin ki o bu ülkeye en büyük ihaneti yapandır. Bunu kabul etmeyin. Etnik kimlik, inanç ve yaşam tarzı üzerinden siyaset önümüzdeki en büyük tehlikedir. 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü