19 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Darcan: Ertuğrul'un annesini oynamıyorum yaşıyorum

3 sezondur Ertuğrul Gazi’nin annesi Hayme Ana’yı canlandıran Darcan, “Oynadığım rolün bir misyonu olmalı”diyor.”

Yapımcı Mehmet Bey (Bozdağ)’ın size Hayme Ana diye seslendiğini duydum. 

Evet Mehmet Bey hatta sette çoğu arkadaşımız çekimler dışında bile Hayme Ana der. Engin Altan hiç Hülya Abla demez mesela hep “Annecim” der. Çok hoşuma gidiyor işin açıkçası.

Hayme Ana’yı siz nasıl anlatırsınız?

Hep düşündüğüm bir şey. Zaman geçtikçe Hayme Ana’ya daha çok saygı duyuyorum ve daha çok seviyorum o kadını. Cengaver, analığı zaten tartışılmaz bu kadar erkeklerin egemen olduğu bir zaman diliminde ileriyi görmesi, bir devlet kurmaya çalışması müthiş bir şey. 

DİKKAT ETMELİYİZ

Peki Hayme Ana’yı canlandırmak nasıl bir duygu?

Hayme Ana olmak hem çok özel hem de çok zor. 3 senedir hayatımın en mutlu günlerini yaşıyorum. Sadece sette getirdiği sorumlulukların haricinde dışarıdaki hayatımız da önemli. Zaten çok mazbut yaşayan, kuralları olan bir insanım, benim için sıkıntı olmuyor. Eğer bu kadar önemli rol üstleniyorsanız, herkes size sevgisini saygısını bu kadar gösteriyorsa bizler de dikkat etmeliyiz. Giyindiğiniz kıyafetlerden attığınız adımınıza kadar… Bu benim fikrim. 

MADEN İŞÇİLİĞİ GİBİ

Emeğinizin karşılığını alıyorsunuz o zaman?

Fazlasıyla. Bana bu güzel duyguları yaşattıkları için. Önce tabii ki yapımcımız Mehmet Bey’e (Bozdağ), yönetmenimiz Metin Günay ve bütün set arkadaşlarıma sizin aracılığınızla teşekkür etmek istiyorum. Zaten bu işler sevilmezse yapılamaz. Oyunculuk maden işçiliği gibi çok zor.

Bugüne kadar birçok projede yer aldınız. Zannediyorum Hayme Ana ‘nın yeri ayrı olacak?

İlk defa yaşayan ve böyle müthiş bir karakteri oynamak çok başka gerçekten.

Benzer yanlarınız var mı?

Evet benzer yanlarımız var. Ben de Hayme Ana gibi disiplinli ve kuralcı bir anneyim. ‘Hayatta muvaffak olmak için yaptığın şeyleri ciddiye almalısın’ bunu öğretmişimdir çocuklarıma. 

KILIÇ KULLANDIM

66 yaşındayım ve obaya gittim kılıç kullanma dersi aldım. Omuzum sakatlandı ama olsun bu role değer. (gülüyor) Genç kızlarımıza kadınlarımıza bakın bizim atalarımız böyleydi demek önemli bir misyon. 

Kış şartlarında zorlandınız mı?

Hayır hiç zorlanmadım. Bizler Yeşilçam Sineması’ndan antremanlıyız. Biz çok yokluk çektik çok çabaladık bu soruyu genç arkadaşlara sormanız gerekiyor. Tek sıkıntım çamurlar, bastığınız zaman ayağınızı kaldıramıyorsunuz. (gülüyor)

Tecrübelerinize dayanarak genç arkadaşlara söylemek istediğiniz var mı?

Gençlerin  hepsi o kadar saygılı, terbiyeli o kadar kültürlüler ki hepsini böyle bayılarak izliyorum. Yaptıkları işi çok ciddiye alıyorlar. Tek söyleyeceğim buradan yüzlerine botoks yaptırmasınlar, dişlerini değiştirmesinler. Bıraksınlar yüzlerinde çizgiler olsun. İşte o zaman seyirci size inanır. En önemlisi yabancı dizi ya da filmleri izleyip taklit etmesinler. Biz Türküz biz Amerikalı gibi düşünemeyiz, Avusturalyalı gibi ağlayamayız. Bizim sevincimiz üzüntülerimiz çok büyüktür. Ne kadar samimi olursanız ne kadar siz olursanız o kadar sevilirsiniz.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü