16 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Demirtaş’tan seçim sonrası ilk açıklama

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 30 mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 30 Mart yerel seçimleri hakkında açıklamalar yaptı. Demirtaş, seçim sonuçlarının Türkiye’deki kamplaşmanın bir sonucu olduğu uyarısında bulundu.

İşte Demirtaş’ın konuşmasından satırbaşları:

Seçim tamamlandı, hayırlı olsun. Çok uzun süre tartışılacak bir seçim dönemi yaşadık. Sonuçlar şunu gösterdi ki Türkiye’de çok keskin bir kamplaşma var. Yerel belediyeciliğin tartışılması gereken bir seçim yaşamalıydık. Doğrudan genel seçim havasında bir seçim yaşadık. Ortadoğu’yu bile etkileyecek bir seçim kampanyası yürüttük. Haziran Gezi direnişi, 17 Aralık, tapeler, kayıtlar bütün seçim kampanyalarını etkiledi.

Seçmen kitlesi ağırlıklı olarak görüşünüz ağırlıklı koruyor. Değişik bir seçmen kitlesi gözlemlemedik. Seçim öncesi BDP olarak yüzde 80’ine ulaştık. Çok daha büyük başarılar elde etme potansiyelimiz vardı. Medya desteği asla BDP’den yana değildi. Bariz bir ayrımcılık yaşadık. Anadolu Ajansı ve TRT özellikle ambargo uyguladı. 0 dakika BDP propagandası yaptılar. Sosyal medya ağır bir darbe aldı. Çok sayıda arkadaşımız da tutukluydu.

“KADINLAR ÖNEMLİ BİR MODEL OLARAK SİYASİ HAYATIMIZA GİRMİŞ OLDU”

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü