21 Subat 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Dünya Gümrük Günü

Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Fikret Erol, dünya ticaretinin çok acımasız bir rekabet içerisinde devam ettiğini belirterek, Bunun için teşkilat olarak iş adamlarımızın önünü açmak için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. dedi.

Erol, Mersin Cumhuriyet Alanı’nda Dünya Gümrük Günü dolayısıyla düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Erol, Mersin’in Türkiye, dünya ve Akdeniz ticareti için stratejik bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Erol, teşkilat olarak bu stratejik değerin bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek şunları söyledi:

Tüm iş ve işlemleri süratle neticelendirmesi konusunda oldukça hassas davranıyoruz. Özellikle ilimizde, ülkemize örnek olabilecek bir şekilde kamu-özel sektör, iletişim ve etkileşimin en örneklerini sunmaya çalışıyoruz. Bu konuda da oldukça büyük mesafeler aldık. Biz dünya ticaretinin çok acımasız bir rekabet içerisinde devam ettiğini biliyoruz. Bunun için teşkilat olarak iş adamlarımızın önünü açmak için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz.

Çünkü gümrük teşkilatının sergileyeceği hizmet anlayışı iş adamlarımıza dünya ticareti rekabetinde avantaj ya da dezavantaj yaratacağı konusunda çok önemli bir konuma sahip. Bunun bilinciyle çok olumlu adımlar atıyoruz. Biz iş ve işlemleri hızlandırırken diğer taraftan sosyo-ekonomik, kültürel ve ülke güvenliği açısından zafiyet yaşanmaması için limanımızda ve diğer görev alanlarımızda her türlü tedbiri alıyoruz. Bu konuda alt ve üst yapıdaki eksikliklerimizi kısa süre içerisinde bakanlığımızın destekleriyle sağladık. İnsan gücümüz de eğittik. Güvenlik anlamında da çelik gibi duran gümrük teşkilatını yarattığımıza inanıyorum.

Erol ayrıca Türkiye’de yaşanan terör ve benzeri hadiselerin ortaya çıkardığı üzücü durumu göz önünde tutarak mütevazi bir şekilde kutlama yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Fikret Erol ve çalışanlar daha sonra Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret etti.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü