18 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Hazım Kurdoğlu LDP genel başkanlığa aday oldu

Kurucu ve onursal Genel Başkanımız Sn. Besim TİBUK yönetiminde 1996 yılından itibaren Liberal Demokrat Partinin çeşitli kademelerinde teşkilat ve yönetiminde görev aldım. Şahsi ve parti geleneğinden gelen deneyimli arkadaşlarımla, önümüzde yapılacak olan 28-29 Ocak 2017 tarihli olağan Genel kongrede yönetime talip olduğumuzu başta liberal demokrasi gönüllüleri olmak üzere tüm kamuoyuna duyurmaktayım.

Siyasi dengelerin dünya politikası üzerinde devamlı değişkenlik göstermesi ve denge unsurlarının milli menfaatler göz önünde tutularak iktidarın hedeflenmesi asli amacımızdır. Yapılacak her türlü politika, partimizin en alt teşkilat mensubu dahil, özgür ve dayatmacı olmayan çoğulcu bir yönetim şeklinde olacaktır. Liberallik bir tanım, bir başlık olmaktan öte, bu ülkenin ihtiyacı olan ve mevcut yönetime alternatif bir siyasi görüş olmak zorundadır.

Mevcut Genel Başkan Sn. TOKER’in anti demokratik parti yönetiminin sonlandırılması, kapalı kapılar ardında küçük olsun benim olsun anlayışına, tek adam yönetimine alternatif olarak ben ve arkadaşlarım ekip çalışmasına önem vereceğimizi, dernek mantığı ile yönetime dur diyeceğimizi taahhüt ederiz. 2005-2017 yılları arasında Sn.TOKER’in Genel Başkanlığındaki 12 yıllık süreçte arzu edilen parti hedeflerine ulaşılamamıştır. Dünya ve ülke konjektüründeki mevcut siyasi gelişmelerin daha yakından takibi ve her daim değişime açık olmak, ayrıca milli unsurları gerektiğinde parti üstü kılabilmek misyonumuz olacaktır. Liberal demokratların hak ettiği şekilde temsil edilmesinin zamanı gelmiştir. Cumhuriyet tarihinin en büyük askeri ve siyasi demokrasi karşıtı kalkışmasına, milletin hür iradesine yapılan darbe girişimine, Sn. TOKER ve parti yönetimi tarafından verilen cılız beyanatlar liberal demokrasiye ve liberal demokrat parti mensuplarını derinden üzmüştür.

BAŞKANLIK SİSTEMİNİ DESTEKLİYORUZ

Ülkemizin şuan ana gündem maddesi olan Başkanlık sistemi, kuruluş tarihimiz 1994 itibari ile parti programı içerisinde olan tek siyasi partidir. Savunduğumuz iki turlu dar bölge sistemidir. FETÖ türü devlet içerisindeki illegal yapılanmaların karşısında olduğumuzu, devletin bu tür yapılanmalarla  mücadele etmesinde, meşru hükümetlere desteğimizin tam olduğu tereddütsüz demokrasinin gereğidir. 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü