21 Kasim 2017 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

HDP'li vekil PKK'lıları çılgına çevirdi

HDP Van Milletvekili Adem Geveri, Mücahit Bilici’nin kaleme aldığı PKK’nin öz-yönetimden anladığı öz-terörizm mi? başlıklı yazısını resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Terör örgütünün sert bir dille eleştirildiği yazının paylaşılmasının hemen ardından PKK’lı troller harekete geçerek, Mileltvekili Geveri’yi adeta topa tuttu. 

PKK sempatizanı yüzlerce trol hesap üzerinden HDP Van Milletvekili Adem Geveri’nin ailesine, anne ve babasına çok ağır küfürler edildi. 

İŞTE HDP’Lİ VEKİLE ATILAN BAZI TWEETLER

Senin gibi vekile lanet olsun be, Namusun olsaydı, o gençlerin ölümüne elde ettigi kazanımların üstüne konup onlara saldırmazdın, Az onurun varsa istifa et Gever’in yüz karası, Seni PKK’lılar vekil yaptı. Madem beğemiyosun hemen İstifa Et!, HDP’nin böyle adayı olamaz…

Mücahit Bilici’nin yazısında PKK’yı eleştirdiği o bölüm;

Birkaç gün önce HDP milletvekili Adem Geveri’nin babasının evinin önünde patlayan bomba evin içini oturulamaz hâle getirmişti. Kürd illerinde normal vatandaşın hayatını zehir eden bir siyasi hamakat sözkonusu. Hergün masum insanlar, sekiz yaşında çocuklar kurşunlara hedef oluyor. HDP’ye oy veren Kürdler başta olmak üzere Kürdlerde büyük bir burukluk ve kızgınlık var. Şehirleri yaşanamaz çatışma hurdalıklarına çevirme kararı hangi akla hizmettir?

Bunun adını çok net koyalım: Mevcut şartlarda sivil olmayan ve başıbozuk silahlı şehir milisleri ilegüya uygulanacak bir öz-yönetim kararı terörizme davetiyeden başka birşey değildir. Yani bu yaşananlar kendi kendine sahip çıkma anlamındaki öz-yönetim değil bir kendi kendini paralama vehalkı panzerin önüne atma anlamında öz-terörizmdir.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü