20 Subat 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Hulusi Akar'dan Kardak'a sürpriz ziyaret

Genelkurmay Başkanı, bir savaş gemisine bindi ve ona eşlik eden hücum botla birlikte 21 yıl önce krize neden olan Kardak kayalıkları çevresinde incelemelerde bulundu.

Akar’ın ziyareti esnasında Yunan botunun önlemeye çalıştığı iddia edilmişti. Ancak askeri kaynaklar bu iddiayı yalanladı. Bölgeye ufak bir Yunan Sahil Güvenlik botunun geldiği, uzak bir mesafeden gemi ve hücumbotlarımızı gözlemlediği öğrenildi.

21. YIL DÖNÜMÜ

Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan Kardak krizinin 21. yıl dönümünde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar bölgeye sürpriz bir ziyaret yaptı.  
Sabah saatlerinde sürpriz bir program ile Bodrum’a gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, hücum botuna binip peşindeki iki hücum bot ile birlikte 21 yıl önce krize neden olan Kardak Adası’na gitti.

Turgutreis ve Ortakent sahillerinde incelemelerde bulunan Orgeneral Akar, gemi yanaşma iskelesine gelerek buradan karaya çıktı. Daha sonra bölgede hazır bekleyen 2 helikopterden birine binen Orgeneral Akar, sahil ve Kardak civarını bir süre de havadan kontrol ettikten sonra bölgeden ayrıldı.

Bugün aynı zamanda Kardak krizi sırasında Yunan helikopterinin düşmesi sonucu 3 subayın yaşamını yitirdiği olayın yıldönümü.

FETÖ’CÜLERİ İADE ETMEDİLER

Yunanistan, geçtiğimiz günlerde 8 FETÖ’cünün Türkiye’ye iadesini reddetmişti. Bu karara Türkiye sert tepki göstermişti.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü