19 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

MANSUR YAVAŞ: ÖNE GEÇTİK

CHP Ankara Büyükşehir Başkanı Adayı Mansur Yavaş, oylarının AKP oylarının önüne geçtiğini açıkladı.

CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş, kıran kırana yarıştığı Melih Gökçek’e karşı zafer kazandığını ilan etti. Gazetecilerin karşısına geçen Yavaş, Yeni Mahalle ve Çankaya’daki oyların sayılmasıyla AK Parti’nin 27 bin 500 oy önüne geçtiğini söyledi. Yavaş, konuşmasını “Gökçek dönemi bitti, hayırlı olsun” sözleriyle bitirdi. İşte Yavaş’ın sözleri:

“Birkaç saat evvel, özellikle Çankaya ve Yenimahalle’den gelen oylarla önde olduğumuzu söylemiştik. Ama AA taşradan gelen oyları göstermek suretiyle sandık başındaki görevlilerimizin moralini bozmak istediler. Şimdi bazı uygunsuz olaylara rağmen torba çalma gayretlerine rağmen Çankaya’nın ve Yeni Mahalle’nin oyları devreye girdikten sonra aradaki fark kapandığı gibi 27 bin 500 öne geçmiş bulunuyoruz. Şu anda halen yüzde 6 civarında Çankaya ve Yeni Mahalle oyları da geliyor. Burada oylarımız yüzde 70 ve 50’nin üzerinde.

Sandıkta kazandığımızı masada vermeyeceğiz. Ankara’yı artık yavaş yavaş kazanıyoruz. Şu anda yüze 6 civarında kalan oyun sayılmasını bekliyoruz ondan sonra da Ankara’da kirli siyaset kalkacak. Yeni bir dönem başlıyor. Gökçek dönemi bitmiştir hepimize hayırlı olsun.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü