23 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Milli Eğitim Personeline B.A.M Eğitimi

Başarıyı Arttırma Merkezi (B.A.M), yarıyıl tatilinde Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeline yönelik eğitimlere başladı. Her hafta 2 gün verilecek eğitimlerin ilkine Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Abdülaziz Kayahan, B.A.M Derneği Başkanı Oktay Oto ve müdürlük personeli katıldı. Eğitim öncesi Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Abdülaziz Kayahan, eğitimler sonucu personelin moral motivasyonunu ve iş gücüne katılımı artırmayı hedeflediklerini söyledi.

İNSAN ÜÇLÜ BİR YAPIYA SAHİP

Kişilik ve Şahsiyet Eğitimcisi Zehra Meral Dinçşahin tarafından ‘Yapı Temel Eğitimi’ başlıklı eğitim işlendi.Dinçşahin, Yapı temel eğitiminde anlatmak istediğimiz; insanın doğal hali kişiliğidir. Şahsiyet ise bunun sunulması. Kişilik ve şahsiyet eğitimi ise kişinin etkilerini, katkılarını alan, doğal haline dönmesini sağlayan eğitimdir dedi.

BAŞARININ SIRRI ANDA KALMAK

Kendimize hâkimiyet kurmanın iş ve sosyal hayatımıza pozitif katkılarını anlatan Dinçşahin, şöyle konuştu: Hepimizin zihninde farklı farklı kareler ve görüntüler var. Gövdemiz iş yerinde, ancak dikkatimiz farklı yerde. Bu durumun bize negatif etkileri oluyor. Zamanı iyi kullanamıyoruz, zihin doluluğu nedeniyle yorgunluk hissi yakamızı bırakmıyor ve bu yüzden olması gerekenden daha az başarılı oluyoruz. Zihnimiz çöplüğe dönmüş durumda. Ne zaman dikkatimiz dağılsa kendimizi zihin çöplüğünde belirsiz bir yerde buluyoruz. Bunu engellemenin yolu anda kalmak. Gövdemiz neredeyse dikkatimiz de orada olursa hayatın her alanında başarımız artar.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü