21 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Ramazan Can: Milletimiz ölümü öldürmüştür

AK Parti Kırıkkale Milletvekili ve KEİPA Türk Delegasyonu Başkanı Ramazan Can, Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’da düzenlenen KEİPA (Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi) 48. Genel Kurul Güz Oturumu’nda konuştu. 15 Temmuz’u ve hain FETÖ’yü uluslararası arenada gündeme getiren Can “Milletimiz darbe ve işgal hareketi karşısında dik durarak memleketine ve geleceğine sahip çıkmıştır.” dedi.

İşgal Girişimi Emir Komuta Zinciri Dışında

KEİPA Genel Kurulunda Konuşan Ramazan Can “Türkiye 15 Temmuz gecesi kanlı bir terör saldırısıyla karşı karşıya kalmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emir komuta zinciri dışında, çeşitli sınıflardan ve rütbelerden, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi bir grup askerin başlattığı bu darbe girişimi ile Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı karargâhı ve Jandarma Genel Komutanlığı binası, MİT yerleşkesi, Emniyet Teşkilatının çeşitli binaları, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi gibi stratejik yerlere alçakça saldırılar düzenlenmiştir. Her ne kadar bu girişim, demokrasimize ve anayasal düzenimize sadakatinden şüphe duymadığımız şerefli ordumuzun tamamına mâl edilemeyecek olsa da silahlı kuvvetler içerisinde örgütlenen yasadışı terör hücreleri ve kliklerle mücadelenin önemini tüm demokratik ülkelere hatırlatacak acı bir tecrübe olarak tarihe geçmiştir.” diye konuştu.

Milletimiz Sayısız Kahramanlık Destanı Yazmıştır

KEİPA Türk Delegasyonu Başkanı Ramazan Can sözlerine şöyle devam etti “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, darbecilere karşı çıkmak için Türk halkını, devletini ve demokrasisini sahiplenmek için meydanlara inmeye davet etmişlerdir. Darbeciler karşısındaki dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca sayısız kahramanlık destanları yazmıştır. Darbe teşebbüssünde bulanan hainlerin karşısına dikilen vatandaşlarımız yanlarında onlarca kişi vurularak yaralanmasına, şehit olmasına rağmen sabaha kadar yerlerini terk etmemişlerdir. Darbe teşebbüsü yapan grup tarafından, sivil halka ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne helikopterlerden ateş açılmış, bombalar atılmış ve sivil halk tanklarla ezilmişlerdir. Halkımız tanklar altında ezilmelerine, silahla vurulmalarına rağmen darbecilere karşı mücadelesinden hiçbir şekilde vazgeçmemiş, ölüme meydan okumuş ve hatta en güzel ifadeyle ölümü öldürmüşlerdir.”

FETÖ’ye Destek Veren AB Ülkeleri Var

AK Parti Ordu Milletvekili ve KEİPA Türk Delegasyonu Üyesi Metin Gündoğdu da FETÖ’ye dikkat çekti.

Gündoğdu “Tüm dünyada aynı düşünce ile hareket eden FETÖ terör örgütü diğer ülkeler için de büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Bu tehlikenin farkında olmamız, gelecekte diğer ülkelerin de başına bu tür olayların gelememesine vesile olur. Ne yazık ki bu işgal girişiminde Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında olamayanlar teröre destek veren bir duruma düşmüştür. Avrupalı birçok ülke demokrasiden yana olduklarını dile getirmiş fakat FETÖ terör örgütü elemanlarını Türkiye’ye teslim etmemektedirler. Bir taraftan demokrasi nutukları atanlar ne yazık ki FETÖ terör örgütüne destek verip himaye etmeye devam etmektedirler. Ama teröre destek verenler unutmamalıdır ki, o terör örgütleri döner dolaşır onları hedef alır.” diye konuştu.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü