18 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Rize’de ‘Sağlık Yaşam Aracı’ Faaliyetleri

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne tahsis edilen 3 adet Sağlıklı Yaşam Aracı il genelindeki tüm ilçelerde faaliyetlerine devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Sağlıklı Yaşam Aracı projesi kapsamında halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinin sağlanması, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi, bireylerin daha fazla bilgi edinmesi amacıyla il genelinde yapılan çalışmalar sürüyor.

Rize Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, sağlıklı yaşamın önemine dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Toplumun ve bireyin sağlığı ile ilgili bilgi, farkındalık ve kontrol yeteneklerini artırmak, sağlığı doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen faktörlerin iyileştirilmesine yönelik davranış değişikliği oluşturmak, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesini sağlamak, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesini sağlamak, halkımıza sağlık okur-yazarlığı kazandırmak ve Sağlık Bakanlığının çalışma ve kampanyalarından, toplumun ve bireyin daha çok bilgi edinmesini sağlamak amacıyla tüm ilçelerimizde program dahilinde hizmet vermektedir.

Tepe, Bu kapsamda ayrıca, obezite, kanser, sağlıklı beslenme, hipertansiyon, diyabet ve fiziksel aktivite konularında eğitim broşürleri dağıtılarak halkımıza bilgilendirmeler yapılmakta olup, tansiyon ve kan şekeri ölçümleri ile GGK(Gaitada gizli kan) kiti dağıtımı yapılarak kanser taramaları yürütülmeye devam ediliyor. diye konuştu.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü