21 Kasim 2017 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Serbest kalan işçi ailelerinin evinde sevinç yaşanıyor

Aydınyayla köyünde ikamet eden işçilerden Recep Çetin’in eşi Hakibar Çetin gazetecilere yaptığı açıklamada, kocasının hem oğlunun düğün masraflarını çıkartmak hem de borçlarını kapatmak için 6 ay önce çalışmaya gittiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ve Başbakana çok teşekkür ettiğini anlatan Çetin, Kocam birinci ayda Irak’a gitmişti. Eşimle kaçırılmadan bir hafta önce telefonla görüşmüştüm. Kaçırıldı haberin alınca korku ve endişeye kapıldık. 28 gün sonra mutlu haberi alınca büyük sevinç yaşıyorum. Bayramı kutlayamadım ama en büyük bayram eşimin kurtulması oldu. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Devletimize çok teşekkür ediyorum. Oğlum eşimi Ankara’ya karşılamaya gitti. Ailece büyük sevinç yaşıyoruz” diye konuştu.

Musabeyli köyünde yaşayan Tahsin Cömert’in annesi Nazikar Cömert’in ise mutlu haberi almasının ardından sabah saatlerinde Ankara’ya gittiği öğrenildi. Bağdat’ın Sadr bölgesinde 2 Eylül’de bir Türk müteahhitlik firmasına bağlı çalışan 18 Türk, kimliği belirlenemeyen üniformalı bir grup tarafından alıkonulmuş, iki işçi daha önce serbest bırakılmıştı.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü