20 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Sokak hayvanları bu kış da aç kalmayacak

Başakşehir’de sokak hayvanları, yemek ve su ihtiyacını ilçenin çeşitli bölgelerine kurulan akıllı mama istasyonlarından karşılıyor.

Başakşehir Belediyesi havaların soğuması ile birlikte sokak hayvanları için çalışmalarına hız verdi. Ekipler ilçe genelinde çeşitli noktalarda oluşturulan beslenme odaklarında kullanılan mama istasyonlarının bakım ve onarım işlemlerini tamamladı. Belediye ekipleri ayrıca ilçe genelinde hayvan popülasyonunun yoğun olduğu noktaları tespit ederek yeni mama istasyonları kuruyor.

 
Beslenme odakları doğayı koruyor

Projeyi hayata geçiren Başakşehir Belediyesi, akıllı mama istasyonları sayesinde kedi ve köpeklerin aç ve susuz kalmasını engellemeyi amaçlıyor. Sokak hayvanlarının daha sağlıklı ortamlarda yaşam sürdürebilmesi için oluşturulan mama istasyonları temiz enerji kullanımı ile doğayı koruyor. Beslenme odaklarında kurulan mama istasyonları ile sokak hayvanları mama ve su ihtiyaçları aynı anda karşılayabiliyor. İstasyonlar aynı zamanda güneş ışığından elde edilen temiz enerji ile de doğayı kirletmeden işlevini yerine getirebiliyor.
 
2017 yılında mevcut beslenme odakları sayısını artırmayı hedefleyen Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, beslenme odaklarındaki mama istasyonlarının yalnızca sokak hayvanlarının kullanımı için yapıldığını hatırlatarak, vatandaşların evcil hayvanlarını bu istasyonlardan beslememeleri konusunda duyarlı davranmaları gerektiğini, belirtti.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü