21 Subat 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Trafik Cezası Sorgulama – Trafik Borcu Sorgula – Araç Trafik Cezası Sorgulama

Otomobil, kamyon, otobüs gibi araçlarınızın trafik ceza sorgulama işlemlerini yapmanız için interneti kullanabilirsiniz. Genel olarak eskiden bu işlemler vergi dairelerine giderek gerçekleştirilirdi. Bu işlem insanlara zaman kaybettirtmektedir. Bunun yerine günümüzde internet üzerinden yapılan sorgulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Trafik cezası sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızı yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Trafik borcu sorgulama için Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesini kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken www.gib.gov.tr adresine girerek sorgulama işlemini gerçekleştirmektir. Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için bazı bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyaç duyacağınız bilgiler trafik cezasını sorgulayacağınız aracın plakası, ruhsat sahibinin vatandaşlık numarası ve araç tescil tarihidir. Bu bilgiler ile sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama sonrasında eğer varsa araç üzerinde bulunan bütün borçlar görülmektedir.
 

Trafik Cezası Sorgulama Araç Ceza Sorgulama Trafik Cezası

Araç trafik cezası sorgulama işlemini ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü sistemi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için www.trafik.gov.tr web adresine girmeniz yeterlidir. Ana sayfada trafik cezası sorgulama bölümünden gerekli bilgileri girerek sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sistemde dört şekilde sorgulama mümkündür. Araç plakası üzerinden, sürücü belgesi üzerinden, tüzel kişiler için ve otoparka çekilen araçlar için sorgulamalar yapılmaktadır. Buradaki sorgulama türlerinden kendinize uygun olanı seçerek trafik cezası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama sonrasında güncel olan bütün borcunu sizlere sunulacaktır.

Trafik cezası sorgulama işlemleri için bu yöntemlerin dışında bankaları da kullanabilirsiniz. Bankanızın internet şubesini kullanıyorsanız ve bankanız internet üzerinden trafik cezası ödeme imkanı sunuyorsa bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme işleminden önce sorgulama yapılmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden sorgulama yaptıktan sonra aracınızın üzerinde bulunan trafik cezalarına ulaşabilirsiniz. GİB ve internet bankacılığı üzerinden trafik cezası sorgulama sonrasında trafik cezanızı ödemeniz de mümkündür. Kredi kartınız ile trafik cezanızın internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bu sayede vergi dairesine gitmenize gerek kalmamaktadır.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü