20 Ocak 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Türkiye Gazze'nin yarasını sarıyor

Gazze’deki Sosyal İşler Bakanlığı’nın Gazze kentindeki Mekke Yardım Derneğinin merkezinde gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında, Türkiye’nin birkaç ay önce gönderdiği giysiler, ihtiyaç sahibi 40 aileye ulaştırıldı.

Gazzeli aileler, mağaza sistemiyle sergilenen giysilerden kendilerine uygun olanları seçerek aldı. Sosyal İşler Bakanlığı Müsteşarı Yusuf İbrahim, etkinlik kapsamında yaptığı konuşmada, Lady Leyla ve Eclips gemileriyle Türkiye’den gönderilen giysilerin, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtım çalışmalarının devam ettiğini belirterek, Şu ana kadar Türkiye’nin gönderdiği yardımlardan yararlanan Filistinli ailelerin sayısı 200 bine ulaştı. dedi.

Türkiye’nin gönderdiği yardımlar 200 bin Filistinli aileye ulaştı

Türkiye’nin gıda-erzak, oyuncak ve bazı özel ihtiyaçları kapsayan yardım malzemeleri gönderdiğini kaydeden İbrahim, Yardım gemileriyle gönderilen oyuncaklardan şu ana kadar bölgedeki 680 anaokulu ile 70 kreş faydalandı. diye konuştu.

İyilik gemisi Gazze yolunda sloganıyla Mersin’den yola çıkan Lady Leyla, 3 Temmuz’da İsrail’in Aşdod Limanı’na demir atmıştı. Gemide pirinç, şeker, un gibi temel gıda maddelerinin yanında giysi, ayakkabı ve çocuklar için oyuncaklardan oluşan yaklaşık 11 bin ton yardım malzemesi bulunuyordu. Türkiye, eylül ayında da Eclips adlı gemiyle Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine insani yardım göndermişti. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda hazırlanan gemide, 2 bin 500 ton insani yardım malzemesinin bulunduğu kaydedildi.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü